Antalya Diksiyon Eğitimi

Antalya Diksiyon Eğitimi;Bilgi ulaşıldıkça ve paylaşıldıkça anlam ve değer kazanmaktadır. Bilgi başlı başına değer olmaktan çok ona ulaşan insana da değer katmaktadır. Zeki ve genelde bilgili bazı kimseler başka birçok konuda da bilgi sahibi olabilirler. Kamuoyu önderlerinin kitle iletişim araçlarını daha iyi izledikleri ve öteki pek çok nitelikleri yanında bu yayınlardan edindikleri bilgiler sayesinde yığınları etkileyebildikleri bilinen bir gerçektir.

Konuşmacı, hem kendisine hem de dinleyicisine karşı normal düzeyde bir heyecan gösteriyorsa, bu, dinleyicinin konuşmaya olan ilgisini artırır. Ancak duyulan heyecanın düzeyi yükselirse, bu kez dinleyiciler konuşmacı adına kaygı duyabilirler. Bu nedenle konuşmacı, heyecanın neden olabileceği dengesizliğin dışa yansımasını denetim altında tutmaya çaba göstermelidir. Başarısızlığa karşı en iyi güvence konuşmacının konuşmaya hazırlanmasıdır.

Kitleler, kalabalıklar huzurunda konuşurken sesimizin titremesi, kayması veya değişmesi, zihnimizden geçenleri istediğimiz şekilde ifade edememe, elimizi kolumuzu nereye koyacağımızı, nereye bakacağımızı, nasıl duracağımızı şaşırma, konuştuğumuz kişinin ilgisini uyanık tutamama, karşımızdaki insanları ikna edememek, çoğu insanın yaşadığı doğal, olası problemler ve ancak sosyal yaşamımızı, kariyerimizi, aile yaşantımızı kısacası hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkileyen bu unsurlar, alacağınız bu eğitim sayesinde yok edilecektir. 

İletişimin bir algılama faaliyeti olduğunu düşünürsek yaşadığımız çevre, bizi bu diksiyon bilgisi ile artık son derece doğru anlayacak ve algılayacaktır. Böylece artık hayatımız boyunca yanlış anlaşılma korkusu taşımayacağız. Bu eğitim ile başardığınızda artık duygu ve düşüncelerinizi daha rahat ve anlamlı bir şekilde ifade edebileceksiniz.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Diksiyon eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya'daki Diksiyon eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz 
 
İzmir'deki Diksiyon eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz 
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya diksiyon - diksiyon antalya - diksiyon nedir - diksiyon dersi - diksiyon çalışmaları - diksiyon alıştırmaları - diksiyon düzeltme - diksiyon video - tekerleme -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar